Otomatik Geçiş Sistemi Kullanma Kılavuzu

  OGS etiketi Kampüse giriş yapacak araçlar için düzenlenmiş bir elektronik geçiş etiketidir. Etiket, araç bariyere doğru yaklaştığında okuyucu cihazlar (Bakınız: Resim-1) tarafından otomatik olarak algılanıp, etiket yetkili ise araç geçişine izin verilmektedir.


  OGS etiketinin çalışması için dikkat edilmesi gerekenler:

  • Etiket, otomobil ve benzeri araçlarda araç ön camının dikiz aynası arkasına içten yapıştırılmalıdır. Etiketin yapısında anten bulunduğundan yapıştırma esnasında etiketin katlanması ve bükülmesi sebebiyle bu devrenin hasar görmemesi için azami dikkat gösterilmelidir.
  • Okuyucu antenin araç etiketinizi sorunsuz olarak okuyabilmesi için araç hızının en fazla 20km/h değerinde olması gerekmektedir.

  • Araç etiketi okutulduktan sonra bariyer  geçiş süreci 15 sn dir. Bu zaman dilimi içerisinde geçiş tamamlanmaz ise bariyer kolu aracı görmediği sürece kapanma durumuna geçecektir.
  • Etiketiniz okuyucu anten tarafından halen algılanamıyorsa etiketi dikkatlice camdan sökerek ön camın yolcu tarafındaki üst köşesine yakın bir yerde okuyucu anten tarafından görülebilecek şekilde yerleştiriniz.

   

  Yukarıdaki işlemlerin tamamını yaptığınız halde etiketiniz okuyucu cihazlar tarafından halen algılanamıyorsa Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ile temasa geçiniz.

  E-mail: ogs@nny.edu.tr